החלפת צילינדר

חייגו עכשיו מכל מקום 072-371-9895

החלפת צילינדר

מהו צילינדר? מנעול צילינדר הוא אחד מסוגי המנעולים הנפוצים, היעילים והזולים שניתן למצוא בשוק המנעולים.
מנגנון הפינים שמאפיין את מנעול הצילינדר נחשב למנגנון עתיק יותר בן לפחות כ 2000 שנה של זיזים שונים שניתנים להזזה לפתיחת ידית או מנעול. מנעולים כאלה נמצאו לאורך ההיסטוריה במגוון של שימושים שונים ממנעולי אבן וזיזים ענקיים שהניעו בריחים ועד למנעולי מתכות ועד למנעולים המוכרים לנו בימינו.

חשוב להבין שהצילינדר הוא היחידה אשר לתוכה אנו מכניסים את המפתח אבל אין זה אומר שהיא יחידת הנעילה היחידה בדלת. מנעול הצילינדר יכול להיות רק החלק המרכזי במנגנון נעילה גדול ומסיבי יותר אשר הצילינדר הוא רק החלק אליו אנו מכניסים את המפתח.החלפת צילינדר

מה המשמעות של החלפת הצילינדר לדלת?

קודם כל לפני שאנו חושבים על החלפת צילינדר לדלת מסוימת או בכלל החלפת צילינדרים בבית צריך לקחת בחשבון שלדלתות הקיימות יש כרגע מנגנוני נעילה הכוללים צילינדר. במקרה האופטימלי ניתן להסיר את הצילינדרים ולהחליף אותם בצילינדרים חדשים תוך שימוש באותם מנגנוני הנעילה הקיימים. יחד עם זאת, במידה ודלתות הבית ישנות יחסית כדאי לקחת בחשבון שלפעמים שווה להחליף את כל המנגנון, ואפילו, במקרים מסוימים את כל הדלת.

דלתות מודרניות כוללות מגוון של בריחים שרצים לאורך ולרוחב הדלת לעומת הדלתות הישנות, והנם למעשה כמעט חסינות מפני גנבים. אותו הגיון הוא לגבי הצילינדרים החדשים אשר אינם מאפשרים פריצה ובלתי אפשרי להסיר אותם מהדלת.

האם ניתן להחליף צילינדרים בכל הבית עם הדלתות הקיימות?

כן, כמו שהסברנו קודם, ישנה סבירות גבוהה מאוד שניתן להחליף בדלתות שלכם רק את הצילינדרים או במקרה הגרוע יותר, את כל המנגנון אבל ללא הצורך להחליף את הדלת ולשנות משהו בעיצוב הדירה.

איך אני יכול לדעת עם הצילינדר מתאים לדלת?

מה שחשוב הוא שהצילינדר מתאים למנעול או למנגנון של הדלת והמנגנון הוא כזה שמאפשר הסרה של צילינדר והחלפה שלו על ידי מנעולן.

במידה ואין אפשרות לעשות זאת, ומנגנון הנעילה של הדלת לא מאפשר להחליף צילינדר בתוכו, עדיין תמיד ניתן לעשות שימוש בדלת, אולם במקרה כזה מה שצריך לעשות הוא להחליף את כל מנגנון הנעילה ולא רק את הצילינדר. במידה וזה מה שעושים, מנגנון הנעילה החדש כולל כבר צילינדר ומפתחות וכל מה שאתם צריכים.

מה עושים כשרוצים יותר מפתחות של צילינדר מסוים?

אין שום בעיה, כשאתם קונים צילינדר חדש כדי להחליף אחד ישן אתם מקבלים איתו סט של לפחות 3-4 מפתחות ובמידה ואתם זקוקים לעוד, תודיעו לאדם ממנו אתם רוכשים את הצילינדר מכיוון שהוא יודע איך להשיג את קוד השכפול המיוחד שמאפשר להנפיק מפתחות נוספים בדיוק לצילינדר המדויק שרכשתם. אם אתם מלכתחילה יודעים שתזדקקו לכמות גדולה של מפתחות משתלם מבחינה כלכלית להודיע למנעולן כדי שמראש יכין לכם מספר גדול של מפתחות לצילינדר בצורה מקורית, כך שבכל מקרה תחסכו כסף, וגם יותר מכך, תהיה לכם את הגרסה הראשונה של המפתחות באיזה כמות שתזדקקו לה.

החלפת צילינדרים משמעותה שאני צריך לשנות משהו בעיצוב הבית?

ממש לא, מכיוון שניתן להשתמש בכל הדלתות הקימות ורק להחליף את הצילינדרים, אין שום השפעה על עיצוב הבית שנשאר בדיוק כמו שהיה.