התקנת ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית המשמשת לדלתות חירום ונועדה לאפשר פתיחה קלה ומהירה של הדלת במצבי חירום. ישנם סוגים שונים של ידיות בהלה, אך בסופו של דבר כולן משרתות את אותה המטרה – פתיחה מהירה של הדלת במצבי חירום. מבין סוגי הידיות השונים, ניתן להזכיר ידית עם מוט אותו צריך לדחוף כלפי מטה או פוש בר אותו פשוט דוחפים קדימה. לא משנה באיזה סוג ידית בהלה, תמיד חייב להישמר העיקרון של פתיחה קלה ומהירה של דלתות המילוט.

ticon

למה כדאי להתקין מנגנון דלת בהלה

לפני שנדבר על התועלות שיש במנגנון בהלה לדלת חשוב להזכיר נקודה חשובה. ישנן תקנות מיוחדות החלות על עסקים, בנייני מגורים ומקומות ציבוריים המחייבים שימוש בדלתות בהלה. נושא זה נבדק על ידי הרשויות הרלוונטיות והוא חלק מתהליך רישוי עסקים או אישור לאכלוס מבנה.

דלת עם מנגנון בהלה היא דלת אשר תמיד נפתחת כלפי חוץ. הרעיון מאחורי זהו הוא שניתן לפתוח את הדלת מפנים כאשר יש צורך במילוט מהיר, כמו למשל במקרה של שריפה, רעידת אדמה או פעילות חבלנית עוינת. כאשר מתרחש אירוע חירום בו יש צורך במילוט לאף אחד אין זמן לחפש את המפתחות של דלתות החירום כאשר אנשים רצים מבוהלים. מסיבה זו דלתות מילוט עושות שימוש במנגנון דלת בהלה – בעוד ניתן לפתוח אותן בקלות מבפנים, לא ניתן לפתוח אותן מבחוץ. כן אתם יכולים להיות שקטים שבימי שגרה אף אחד לא יעשה שימוש לרעב בדלתות וינסה להיכנס למקומות פרטיים, אך בשעת הצורך ניתן להשתמש בהם לצורך מילוט.

ticon

ידית בהלה לדלת זכוכית

עד היום הורגלנו לראות דלתות בהלה כבדות ומגושמות, כמו למשל אלו אשר תראו ביציאות החירום הצדדיות של כל מבנה ציבורי. אך אין סתירה בין הצרכים העיצוביים לבין הצורך בשמירה על הביטחון. בהרבה מאוד מבנים עושים היום שימוש בדלתות זכוכית שקופות ויפות המתאימות לעיצוב ובמקרים רבים יש צורך בידית בהלה גם עבור דלתות אלו. בהחלט גם דלת זכוכית יכולה לשמש בתור דלת בהלה. כל מרכזי המסחר היום עושים שימוש בדלתות זכוכית עבור הכניסות שלהן; אלו הן דלתות כניסה ולא יציאות חירום אך במקרה חירום גם אלו הן יציאות חשובות וגם הן דורשות שימוש בידית בהלה. כך ניתן לקבל דלת בהלה המשמשת לשעת חירום אך לא פוגעת בעיצוב.

ticon-33

דלת בהלה תקן

על מנת לשמור על בטיחות הציבור ישנם תקנים מיוחדים הנוגעים לדלת בהלה. זה מתחיל עם החקיקה המחייבת שימוש בידית בהלה במקומות מסוימים ונוגעת לפרטי ההתקנה. כפי שכבר אמרנו זהו נושא המפוקח על ידי הרשויות המתעסקות במתן אישור אכלוס ורישוי עסק. אך ישנם גם תקנים המתייחסים לידית עצמה. ישראל אימצה את התקינה אשר נקבעה באיחוד האירופי; תקן 4588 מגדיר היטב את דרישות הטכניות של ידיות בהלה וכל הידיות הנמכרות חייבות לעמוד בתקן.

ticon
שירותים שאנו מציעים:
  • פריצת מנעולים
  • שיכפול מפתחות
  • פריצת כספות
  • החלפת מנעולים
  • החלפת צילינדר
  • עינית דיגיטלית לדלת
  • התקנת מחזיר שמן לדלת
  • התקנת קודן לדלת כניסה
  • ועוד….
locksmith-services
התקנת ידית בהלה עם צוות המומחים שלנו

צוות המנעולנים של סופריאור עומד לשירותכם עם שירות של התקנת ידיות בהלה. אנו מכירים את כל התקינה בנושא ומקפידים לעבוד לפי הסטנדרטים המקצועיים וכל התקנות. כך אתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם דלת בהלה תקנית אשר תקבל את כל האישורים הדרושים. אנו מתקינים את כל סוגי ידיות הבהלה, כולל התקנה על דלתות זכוכית, ומתאימים את הידית לגודל הדלת. צוות המומחים שלנו עושה עבודה מהירה ומקצועית ואתם נהנים מבטיחות במבנה. שימו לב כי התקנת דלת בהלה היא אמצעי חשוב להתגוננות במצבי חירום, אך עדייו היא לא משחררת אתכם מהחובה לנקוט בכל אמצעי הזהירות האחרים אשר נועדו למנוע את מצבי החירום.

צרו קשר

כאשר אתם זקוקים למנעולן, אין צורך לחפש עזרה בשום מקום אחר. כל המנעולנים שלנו הינם בעלי רישיון ומוסמכים, כך שתוכלו לסמוך עליהם שהם יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר. יש להם את ההכשרה והמומחיות הדרושים לפתרון כל בעיות המנעולנות שלכם וזאת באמצעות הכלים והחומרים הטובים ביותר. למידע נוסף על שירותי המנעולנות שלנו, אל תהססו להתקשר אלינו עוד היום

חייגו עכשיו
(072) 371-9895