סוגי מנעולים

מה אנחנו באמת יודעים סוגי מנעולים? קיימים סוגי מנעולים רבים כדוגמת: מגנטי, ביומטרי נסתר, רב בריח קפיצי ועוד רבים ועם התקדמות הטכנולוגיה התחום רק הולך מתפתח. במאמר זה נסקור אילו מנעולים קיימים בשוק וכן מהם המנעולים המתאימים ביותר לכל סוג של דלת.

ticon

מנעול צילינדר

מנעול צילינדר הוא המנעול המסורתי ביותר .מנעול צילינדר נותר המנעול הפופולרי ביותר המשמש למנעולי תליה, מנעולי דלתות ועוד רבים. למנעול יש צילינדר אותו יש לסובב כדי לפתוח את המנעול. המנעול מאובטח על ידי פינים הדורשים שהמפתח יוכל לנוע כדי לאפשר לצילינדר להשלים את הסיבוב. למנגנון הפופולרי ביותר יש חמישה פינים, והוא מאפשר בסביבות מאה אלף וריאציות שונות.

ticon

מנעול צירופים

מנעול צירופים הידוע גם בשמו הפופולרי יותר "קוד מנעול" או "מנעול קומבינציה" הוא מנעול שאינו מצריך שימוש במפתח לפתיחתו.

זה יכול להיות יתרון למי שאינו חושש מאובדן המפתח. מצד שני, אם שכחתם את קוד הצירוף, המפתח הרזרבי המאוחסן במקום מאובטח לא יועיל בפתיחת המנעול ולא יהיה מנוס מלהזמין שירות של פורץ מנעולים. העיקרון הבסיסי שעל פיו פועל מנעול צירופים הוא שילוב של מספר דיסקיות שלכל אחתיש רק נקודה אחת שאותה צריך להציב על מנת לפתוח את המנעול. המקום הזה מזוהה לפי מספר הקוד שעליה להצביע ורק לאחר שכל דיסקית מונחת במיקום הנכון המנעול ייפתח.

ticon

מנעול צירופים חשמלי

מנעול צירופים אינו חייב להיות מכני ויש מגוון סוגים של מנעולי צירופים הפועלים עם מעגלים חשמליים. דוגמה פופולרית ומוכרת למנעולים מסוג זה הן דלתות כניסה שכדי לפתוח את הדלת יש להזין מספר מסוים בלוח המקשים שנמצא ליד הדלת.

ticon-34
מנעול ביומטרי

המנעול הביומטרי הוא סוג חדשני של מנעול והבסיס שלו הוא היכולת להבדיל בין התכונות הפיזיות של בעל המנעול, למשל קרנית, טביעות אצבע, או אפילו זיהוי קולי.

ticon-35
מנעול אלקטרוני

מנעולים אלקטרוניים הם מנעולים המצריכים שימוש במעגלים חשמליים כדי לפתוח את הדלת. מנעול מסוג זה מצריך התקנת מנעולן מורשה. מנגנון הפתיחה שלו יכול לכלול פתיחת המנעול באמצעות הכרטיס החכם או הזנת קוד כניסה בדומה למנעול הצירופים.

ticon-33
מנעול מגנטי

מנעולים מגנטיים משתמשים בעיקרון המגנטיות. כאשר המגנט ממוקם במקום הנכון במנעול, מנטרלים את המשיכה שבין המגנטים אשר נועלים את הדלת וכך ניתן לפתוח אותה.

ticon

מנעול לשונית

בדרך כלל מתייחסים למנעולים מסוג כרטיסיות כאלה המותקנים על הדלתות הפנימיות של הבית שלך או על הדלתות.

היתרון העיקרי שיש למנעולים הללו הוא העלות שלו והאפשרות שלא תצטרכו לשלם הרבה עבור ההתקנה ורכישת המנעול. מנעולים אלו מיוצרים עבור דלתות שהבטיחות אינה כה חמורה בהשוואה לדלתות שהן חלק המשמשות בבית.

החיסרון הוא שניתן לפרק דלתות כאלה די בקלות ואין לסמוך עליהן כדי לאבטח את הדלתות החיצוניות לעסק או לבית.

ticon

מנעול לשונית

מנעולים מסוג לשונית הינם המנעולים המוכרים לנו על הדלתות הפנימיות של הבית או על בדלתות אשר שאינן דורשות רמת אבטחה קיצונית, המנעולים בנויים כך שיוכלו לתפקד באופן שכל מה שצריך לעשות על מנת לפתוח אותם הוא להכניס מפתח אשר הופך את לשונית המנעול ויגרום לדלת להישאר במקומה, או ליתר דיוק, לנעול אותה.

ticon

מנעול עליון

המנעול העליון מוכר לרובנו כמנעול הממוקם בגובה הכתפיים או הפנים. הם מותאמים בדרך כלל לדלתות עץ ולדלתות הבנויות מחומרים שנשברים בקלות. מנעול עליון משמש בדרך כלל כשיטה נוספת להגן על עצמכם. בדרך כלל מנעולים עליונים הם סוג של מנעול המיוצרים באותו אופן שבו מיוצרים מנעולי צילינדר מסורתיים.

ticon

מנעול נסתר

המנעולים החבויים נמצאים בדרך כלל בדלתות או בחלונות של המרפסות. ניתן למצוא אותם גם בדלתות הזזה ובחלונות. מנעולים אלו אינם ניתנים לפתיחה מבחוץ ונגישים רק מבפנים. היתרון העיקרי של מנעולים אלה טמון בכך שאם יש לכם ילדים קטנים בבית , אתם יכולים למנוע מהם את האפשרות לפתוח את הדלת או החלון .

ticon

מהם המנעולים המתאימים ביותר לכל סוג של דלת.

סוגי מנעולים לדלתות כניסה

דלתות הכניסה לבית בנויות בדרך כלל מפלדה. הם נבדלות ביכולתן לבודל אש ורעש. בנוסף, הן גם כבדות יותר ומורכבות ממספר רב של שכבות שונות של פלדה. מכיוון שבסוגים אלה של דלתות האבטחה היא מעל הכל המנעולים הטובים ביותר עבור דלתות אלו הם מנעולים רב-זרועיים מתוחכמים ביותר העשויים צילינדרים (הנקראים "רב-בריחים"): למנעולים אלה יש מספר בריחים, המקבעים את הדלת מכל צידיה והופכים אותה לקשה יותר לפריצה. גם את המפתח למנעולים אלו קשה לשכפל. מוטות המנעולעוברים בצורה ליניארית לתוך החורים בתוך מסגרת הדלת או הרצפה.

מנעול לדלת פנים

עם זאת, רוב הדלתות המשמשות בפנים עשויות מעץ. דלתות עץ מציעות יתרונות רבים והן בדרך כלל אלגנטיות ויפות. מסיבה זו, מנעולים המיועדים לדלתות מעץ הם לרוב פשוטים ונסתרים. המנעולים הנפוצים ביותר לדלתות העשויים מעץ הם מנעולי צילינדר בעלי מנגנונים פשוטים ומנעולים מגנטיים. הם אידיאליים עבור דלתות המשמשות בפנים (שבדרך כלל בנויות מעץ), מכיוון שהן מאפשרות סגירה שקטה. הם סמויים ויש להם גם מראה אלגנטי.

מנעולי דלת זכוכית עם מנגנוני נעילה

הסוג הסופי הוא דלתות זכוכית. אלה נמצאים בדרך כלל במקלחות כמו גם בחללים ציבוריים כמו חנויות, קניונים או חלל הזקוק לשקיפות, אךגם ליכולת לנעול את הדלת מטעמי אבטחה. המנעולים לדלתות זכוכית הם בדרך כלל בעלי מראה עדין שכן הם משתלבים בזכוכית שיש לדלתות. יתר על כן, על מנת לא ליצור חורים בזכוכית נדרש מנעול חובק הממוקם משני הצדדים באמצעות ברגים עשויים פלסטיק. המנעול עשוי להיות מגנטי, ויכול לשמש גם להזזה של דלתות זכוכית.

מיקום המנעול על הדלת

המיקום בו יוצב המנעול הוא קריטי. סטנדרטי להתקין מנעול עליון לדלתות כניסה. מנעולים אלה עשויים מטבעות מוצקות ויציבות שכמעט בלתי אפשרי לפיצוח. מנעולים עליונים נמצאים לרוב בדלתות גדולות, כמו אלו המובילות למחסנים או מפעלים, תרון נוסף של המנעול העליון הוא גובהו הגבוה, שעוצר מילדים להגיע אליו ולשבור את המנעול.

מנעול תחתון עם זאת נדרש בדרך כלל לדלתות זכוכית, מכיוון שהן שבירות יותר ויכולות בקלות ליפול מאיזון, להחליק ולהיתקע לרצפה. מנעולים תחתונים מסייעים בהצמדת הדלת על הקרקע ובדרך כלל מקושרים לציר ספציפי ברצפה.

ticon
שירותים שאנו מציעים:
  • פריצת מנעולים
  • שיכפול מפתחות
  • פריצת כספות
  • החלפת מנעולים
  • החלפת צילינדר
  • עינית דיגיטלית לדלת
  • התקנת מחזיר שמן לדלת
  • התקנת קודן לדלת כניסה
  • ועוד….
סוגי מנעולים
מיקום המנעול על הדלת

המיקום בו יוצב המנעול הוא קריטי. סטנדרטי להתקין מנעול עליון לדלתות כניסה. מנעולים אלה עשויים מטבעות מוצקות ויציבות שכמעט בלתי אפשרי לפיצוח. מנעולים עליונים נמצאים לרוב בדלתות גדולות, כמו אלו המובילות למחסנים או מפעלים, תרון נוסף של המנעול העליון הוא גובהו הגבוה, שעוצר מילדים להגיע אליו ולשבור את המנעול.

מנעול תחתון עם זאת נדרש בדרך כלל לדלתות זכוכית, מכיוון שהן שבירות יותר ויכולות בקלות ליפול מאיזון, להחליק ולהיתקע לרצפה. מנעולים תחתונים מסייעים בהצמדת הדלת על הקרקע ובדרך כלל מקושרים לציר ספציפי ברצפה.

חייגו עכשיו
(072) 371-9895